Wednesday, September 19, 2012

Nazım Mert Bilgi Kişisel Web Sitesi

Anasayfa » Sponsor » 2013′ün Yeni Tesettürlü Gelinlik Modelleri Görücüde
12 Eylül 2012  |  Yazar: Nazim Mert Bilgi  |  Yorum Yok  |  33 kez okundu

 


 

Gelinlik modası, her şekilde ve tarzda çalışmaktadır. Gelinliklerde çok modern tasarımlar olduğu gibi, çok klasik tasarımlar hatta tesettürlü modeller tasarlanmaktadır. Özellikle, tesettürlü modellerde çok fazla çeşit ve tasarım bulunmaktadır. Bu modellerde, başlarda uygulanan kapanma şekli ve duvağın yerleşimi sayesinde, şık etki en zayıf modelde dahi verilmektedir.


2013 tesettürlü gelinlik modelleri, tesettürlü modellerde sadelikle gelmektedir.  Sadelikten kasıt, daha fazla dantel kullanımı ve renklerdir. Genelde bu sene tasarlanan gelinliklerde, çok fazla dantel detayı görülmektedir. Kolları uzun olan gelinliklerde, ellere kadar uzanan danteller ve eteklerde kullanılanlar dikkat çekicidir. Tesettürlü modellerde sıklıkla kullanılan düz taftalar, şifonlar gelinlik 2013’de, dantelli ve bürümcük tüllere bırakıyor ve özellikle, uzun kuyruklar ve kuyrukların bileklerle birleşmesi veya bileklere kadar dar, altta bollaşması dikkat çekici tarz yaratmaktadır.


2013 gelinlik modelleri, sade ve bir o kadar da asil tarzları beraberinde getirmektedir. Gelinliklerde, tesettür veya normal olsun aynı etki paylaşılmaktadır. Bazı uç modeller olsa da, tasarımlar hep klasik modellerden yanadır. Klasik gelinlik modellerinin modası hiçbir zaman geçmemektedir. Tüm dünya üzerinde yapılan ve tasarlanan gelinliklere baktığınızda, klasik modellerin kaliteli havasını görürsünüz. Kraliyet gelinliklerinde dikkat çeken, klasik tarzı veren kolların uzun ve dantel olması ve yüksek bellerdir. Yüksek bel ile bel çevresi daha narin ve ince durmaktadır. Uzun kullanılan duvaklar ve arkadaki kuyruk bu etkiyi tamamlamaktadır. Gelinlik 2013, tesettürlü modellerde kraliyet gelinliği tarzını sıklıkla göreceğiz. Yüksek bel ve dantel uygulamaları, kapalı gelin başından kuyruğa eşlik eden dantelli duvaklar şıklığa tarz katacaktır.


Tesettürlü gelinlik modelleri, bu sene sade ve kaliteli etkisi ile bizi kendine hayran bırakacak gibi duruyor. Taftalar, şifon ve tüller ile uzun duvaklar etkisinde bir gelinlik 2013 kışı bekliyoruz.


 


 


VN:F [1.9.20_1166]


Rating: 5.5/10 (2 votes cast)


VN:F [1.9.20_1166]

2013'ün Yeni Tesettürlü Gelinlik Modelleri Görücüde, 5.5 out of 10 based on 2 ratings

Benzer Yazılar

Nazım Mert Bilgi

http://www.nazimmertbilgi.com

Karaman'da doğdum.Antalya'da yaşıyorum.Bu websitesini kurdum.Sizlere en iyi içeriği ve hizmeti sunmaya çalışıyorum :)

No comments:

Post a Comment